Hakkımızda

Biz Kimiz ve Neden Bu Kadar İyiyiz?

Atatürk Caddesi'ndeki mağazamızda 1978 yılından bu yana hizmet vermekteyiz. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi bugün de model ve tasarımlarımızla fark yaratmaya devam ediyoruz. En büyük hobimiz, farklı tasarımlar yaratmak. Ne kadar güzel ürünler ortaya çıkarırsak, yaptığımız işten o kadar büyük keyif alıyoruz. Yeni bir şey tasarlamadığımız zaman o günü kayıp bir gün olarak değerlendiriyoruz. Farklı bilezik ve kolyeler tasarlıyor, üretiyoruz. Önümüzdeki dönemlerde de model ve tasarımlarımızla fark yaratmaya devam edeceğiz.

Basında Biz
Sevgili Ayşe Arman'ın Hürriyet gazetesinde hakkımızdaki kısa yazısı
Aydın Altınbüken (kuyumculuk yapan birinin ismi ancak bu kadar cuk oturur değil mi?) Adanalıların yakından tanıdığı renkli bir sima. Tüm Adanalılar adına, bana altın minik bir portakal çiçeği hediye etti. Çok anlamlıydı. Teşekkür ediyorum.
Kobiden.com'un hakkımızdaki yazısı
Adana'nın en köklü kuyumcularından Aydın Altunbüken Kuyumculuk, geçmiş dönemlerde olduğu gibi bugün de model ve tasarımlarıyla fark yaratmaya devam ediyor. Aydın Altunbüken, gerçekleştirmiş olduğu farklı tasarım uygulamaları ile göz dolduruyor. Farklı model ve tasarım uygulamaları ile Adana'da sektörde ilk sıralarda yer almayı başardıklarını söyleyen firma sahibi Aydın Altunbüken, "Bizim farkımız tasarımcılık. En büyük hobimiz, farklı tasarımlar yaratmak. Ne kadar güzel ürünler ortaya çıkarırsak, yaptığımız işten o kadar büyük keyif alıyoruz. Yeni bir şey tasarlamadığımız zaman o günü kayıp bir gün olarak değerlendiriyoruz. Değişik değişik bilezik ve kolyeler tasarlıyor, üretiyoruz. Önümüzdeki dönemlerde de model ve tasarımlarımızla fark yaratmaya devam edeceğiz" diye konuştu. Ürünlerinin model ve tasarım çalışmalarının kendilerine ait olduğunu belirten Aydın Altunbüken, "Sayıca az ama eşi benzerine rastlanmayan ürünler üretiyoruz" dedi. "Türkiye'de ilk kez 'Adana Burması Bilezik'ten sonra 'Adana Burması Gerdanlık' imalatı gerçekleştirdik" diyen Altunbüken, patentli olan ürünlerinin bugün büyük beğeni topladığını ifade etti. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Aydın Altunbüken Kuyumculuk'un 14 ayardan başlayıp, 22 ve 24 ayara kadar olan altından gümüş takı ve gümüş ev aksesuarlarına, pırlantadan inciye kadar geniş ürün çeşidi ile hizmet vermeye devam ettiğini vurgulayan Altunbüken, "Atatürk Caddesi'ndeki mağazasında 1978 yılından bu yana hizmet vermekte olan Aydın Altunbüken Kuyumculuk'un kent merkezinde 2 ayrı noktada şubesi de bulunuyor. Kendi tasarımlarının yanı sıra ünlü mücevher firmalarının koleksiyonlarına da yer veren Aydın Altunbüken Kuyumculuk, seçkin ve kalitesine güvenilen markalı ürünleri bölgeye taşıyor. Firmamız, Aydın Altunbüken ve Adorno adı altındaki iki markasıyla müşterilerine hizmet veriyor" şeklinde konuştu.